Interessante online databases bij The Guardian
René van der Veen was ooit docent informatica maar hij geeft al een aantal jaren geen informatica meer, hij is inmiddels conrector havo/vwo. René kwam een weblog tegen die hij ons toch even wil laten zien. The Guardian heeft een weblog met allemaal prachtige datasheets: http://www.guardian.co.uk/news/datablog
Sommige zijn heel erg gericht op Groot-Brittannië, maar vele zijn ook algemeen EN actueel, zoals bijvoorbeeld deze over de winterspelen:
http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2010/feb/11/winter-olympics-medals-by-country
Op de site wordt verwezen naar een dataset in Google Docs (exporteerbaar in vele vormen, waaronder Excel wat weer zo in Access of mysql gaat.
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AgdO92JOXxAOdDVlaUpkNlB2WERtV3l1ZVFYbzllQWc
Wat je dan hebt is een ongelooflijk uitgebreid en compleet (vanaf 1924) overzicht van alle medaillewinnaars van de winterspelen. Dat is (was) zeer actueel en dus (hopelijk) leuk voor leerlingen, wanneer je met databases bezig bent.
Natuurlijk is dit geen database met meerdere tabellen, maar de dataset kan prima gebruikt worden voor allerlei count, distinct, etc.-query's. Als je bezig bent met ontwerp van databases, zou je deze zelfs kunnen gebruiken om de een goede databasestructuur bij te maken met de juiste tabellen en verwijzingen. Toevallig wordt er in dit geval op de site van de Guardian verwezen naar een online database:
http://www.olympic.org/en/content/All-Olympic-results-since-1896/ , maar vaak is dat ook niet zo.
Reacties
Geplaatst op 10 maart 2010 14:42
Dit zijn nou mogelijkheden en gegevens waar je met name in het onderwijs veel mee kunt doen. Dat geldt voor vele vakken. Reclame voor maken op je school, zou ik zeggen.